Автор
Министерство за правда
+389 (0)2 3116 - 493, +389 (0)2 3116 - 648
E-mail: cabinet@mjustice.gov.mk, publicrelation@mjustice.gov.mk
<април 2021>
повтсрчепесане
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9

Министерката Дескоска се сретна со холандскиот амбасадор Пломп

Министерката за правда, проф. д-р Рената Дескоска, денеска оствари работна средба со амбасадорот на Кралството Холандија во Република Македонија Н.Е. Воутер Пломп.

Министерката Дескоска, го запозна амбасадорот со реформските заложби на Владата на Република Македонија, за реформите кои се започнати во Министерството за правда, како и за реализацијата на проектите во рамки на министерството.   

Дескоска, за време на средбата, истакна дека еден од приоритетите на Владата на Република Македонија и Министерството правда е спроведување на реформските приоритети во поглед на пристапувањето на Република Македонија во ЕУ, и побара поддршка за интеграција на Република Македонија во Европската Унија.

 


Претходна

Рената Тренеска Дескоска ја презеде должноста министер за правда од досегашниот министер Саљији

Следна

Министерката Дескоска оствари средба со евроамбасадорот Жбогар