Автор
Министерство за правда
+389 (0)2 3116 - 493, +389 (0)2 3116 - 648
E-mail: cabinet@mjustice.gov.mk, publicrelation@mjustice.gov.mk
Тирана, Албанија
<февруари 2023>
повтсрчепесане
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Средба Нухиу-Рејндерс во Тирана

Заменик министерот за правда Агим Нухиу во Тирана  оствари билатерална средба со Еврокомесарот за правда Дедие Рејндерс на маргините на Министерскиот форум помеѓу ЕУ и земјите од Западен Балкан за правда и за внатрешни работи кој се одржа на 3 и 4 ноември.

 
На средбата се разговараше за евроинтеграциите, реформите во судството и владеењето на правото. Еврокомесарот Рејндерс ја посочи поддршката која Европската комисија и ја дава на нашата држава на патот на интеграција кон ЕУ.

Претходна

Заменик министерот за правда Агим Нухиу присуствуваше на Министерскиот форум ЕУ - Западен Балкан во Тирана

Следна

Покана за настан